Tegoroczny konkurs Agricola- Syn Ziemi skierowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego co najmniej przez 2 lata oraz kobiet prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego.

Od 1 lutego do 31 marca br. producenci rolni, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane produkty rolne podmiotom skupującym, które w 2023 r. stały się niewypłacalne, mogą złożyć wniosek o wypłatę rekompensaty w oddziale terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby wnioskodawcy.

Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu to prawdopodobnie największy kongres poświęcony towarowemu rolnictwu w Polsce, który odbędzie się dnia 22.02.2024 w Cukrowni Żnin.

 

Szanowni Państwo,

niniejsze zaproszenie upoważnia do uczestnictwa w Sesji Inauguracyjnej Welconomy, która odbędzie się 25 marca 2024r. o godzinie 10:00 – 12:30 na terenie CKK Jordanki w Toruniu (Al. Solidarności 1/3)

                                                                                         Marszałek  Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na konferencję poświęconą założeniom Wspólnej Polityki Rolnej po 2027 roku, która odbędzie się 17 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku k. Torunia